15 Ocak 2017 Pazar

Wolverine: İhtiyar Logan - Mark Millar & Steve McNiven | Kısa Yorum

Kitabın Türkçe Adı: Wolverine: İhtiyar Logan
Kitabın Özgün Adı: Wolverine: Old Man Logan
Yazarı: Mark Millar
Çizeri: Steve McNiven
Çeviren: Cenk Könül
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 216
Baskı Tarihi: Ocak, 2013
Fiyatı: 35 TL (Aboovv)
Puanım: 5 / 5
Satın almak veya incelemek için TIKLAARKA KAPAK:

Süper kahraman olan bir adamı, sıradan bir çiftçi olmaya iten ne olabilir? Savaşmaktan yorulmak mı, yenilgiye uğrayarak cesaretini kaybetmek mi, yoksa daha dramatik bir tecrübe yaşamış olmak mı? Logan adındaki yaşlı adam, ona Wolverıne'i sorduklarında "elli yıl önce, Wolverıne öldü." diyor. Ailesi için bile onun geçmişi bir gizem perdesiyle örtülü. Mark Millar ve Steve McNıven tarafından yaratılan sekiz bölümlük hikâye örgüsü, günümüzden elli yıl sonrasında, bütün süper kahramanların, süper kötüler tarafından yok edildiği karanlık bir gelecekte geçiyor. Logan'ın son, acımasız yolculuğunun hikâyesini okuduğunuzda, kendinizi hayatın adaletsizliği üzerine bir kez daha düşünürken bulacaksınız.


KISA YORUMUM:

Çok çizgi roman okuyan birisi değilim. Hatta bu çizgi roman, benim okuduğum ilk Marvel çizgi romanı. Ayrıca hiç DC çizgi romanı da okumadım.

Bu çizgi romana gelecek olursak: Okurken gayet keyif aldığımı söyleyebilirim. 50 yıl önce iyi mutantların hepsi ölmüş kötüler dünyanın hakimi olmuş. Bir süper kahraman distopyası var gibi. Wolverin ise yaşadıkları yüzünden içine kapanmış, yaşlanmış ve bu sırada çoluğa çocuğa karışmış biri olarak çıkıyor karşımıza. Soranlara "Wolverin 50 yıl önce öldü, bana sadece Logan" diyin diyor. Hayat zorluklarla devam ederken Logan'ı eski bir dost ziyaret ediyor ve macera başlıyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder